Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

W środę 17.6. 2026 przedszkolaki brały udział w całomiejskim konkursie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Sześcioosobowa drużyna wywalczyła 3. miejsce.

Celem konkursu było rozwijanie i popularyzowanie wśród dzieci świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego i rowerzysty oraz rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.
Dzieci przejechały ustaloną trasę na hulajnodze, przyporządkowały numery alarmowe🚑🚒🚓, zabandażowały zranionemu nogę, przenosiły zranionego, poznawały znaki drogowe🚦⛔️⚠️, szukały błędne sytuacje na obrazkach itp.
Ostatnie punkty w konkursie zdobywały na boisku ruchu drogowego poprawnym jeżdżeniem na hulajnogach🛴 i gokartach.
Podczas wszystkich tych zadań dzieciom nieodłącznie towarzyszyła Kicia Kocia


Y2ZmOWI