Projekt „Šablony I. ZŠ a MŠ Orlová 2023“ je spolufinancován Evropskou unií.
Název projektu: Šablony I. ZŠ a MŠ Orlová 2023
Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0001276
Operační program: OP JAK
Délka trvání projektu: 01. 02. 2023 – 31. 01. 2025
Výše dotace: 726 332 Kč
Aktivity:
1.I/1 Školní asistent MŠ
1.I/4 Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání MŠ
1.I/5 Spolupráce pracovníků ve vzdělávání MŠ
1.I/6 Inovativní vzdělávání dětí v MŠ
1.II/1 Školní asistent ZŠ
1.II/7 Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání ZŠ
1.II/11 Odborně zaměřená tematická a komunitní setkávání v ZŠ
1.V/1 Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání ŠD/ŠK
1.V/2 Spolupráce pracovníků ve vzdělávání ŠD/ŠK
Po raz kolejny spotkał nas zaszczyt, aby podzielić się z Państwem informacją, że dzięki Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie nasze przedszkole wzbogaciło się o nowe sprzęty którymi są:
Zakupione zostały z projektu pt. ”O zdrowie dbamy, więc dużo się ruszamy” i mają na celu promowanie aktywności sportowej oraz usprawnienie koordynacji ruchowej dzieci z naszej szkoły i przedszkola.
Przedszkolacy bardzo dobrze wiedzą, jak ruch potrzebny jest w zachowaniu zdowia, dlatego bardzo chętnie podjęli się nowych wyzwań i ścieżka sensoryczna jak również zestaw do balansowania stał sie nieodłącznym elementem zabawy ruchowej w przedszkolu.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022
„Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów”
"MAP III - ORP ORLOVÁ"
V rámci obce s rozšířenou působností byl ukončen k 31.04.2022 projekt "MAP II - ORP Orlová". Spolupracující obce - Orlová, Petřvald a Doubrava se dohodly v projektu dále spolupracovat. Z tohoto důvodu byla podána na MŠMT žádost a projekt může dále pokračovat.
Číslo a název výzvy: 02_20_082 Akční plánování v území v prioritní ose 3 OP
Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/20_082/0023052
Harmonogram projektu:
Datum zahájení fyzické realizace projektu: 01.05.2022
Datum ukončení fyzické realizace projektu: 30.11.2023
Doba trvání (v měsících): 19
Celkové způsobilé výdaje: 2 147 255,60 Kč
Anotace projektu:
Projekt podporuje společné plánování a sdílení aktivit na celém území ORP Orlová (3 obce, 18 IZO) za účelem zlepšení kvality místního vzdělávání ve školách, ale i u neformálních vzdělavatelů. Projekt navazuje na MAP I a II a umožňuje pokračovat v rozvoji a aktualizaci místního akčního plánování, monitorovaní a vyhodnocování MAP. Naším cílem je také podpořit větší zapojení rodičů do života škol, umožnit spolupráci a výměnu zkušeností aktérů ve vzdělávání, především pak u pedagogů a zřizovatelů.
Cíl projektu:
Cílem projektu je podpora společného plánování v území vedoucí ke zlepšení kvality vzdělávání v MŠ a ZŠ. Projekt zajistí pokračování a nepřerušení nastavené spolupráce zřizovatelů, škol a ostatních aktérů ve vzdělávání, podpoří jejich další vzájemné informování a plánování aktivit pro řešení místně specifických problémů a potřeb. Primárním cílem je podpořit již fungující realizační tým v přechodném období, než bude zahájena realizace Operačního programu Jan Amos Komenský (OP JAK) připravovaného pro programové období 2021-2027. V rámci projektu bude také podpořeno vyhodnocování přínosů vzájemné spolupráce partnerů, a to jak v rámci probíhajícího projektu, tak i v rámci celého procesu místního akčního plánování ve vzdělávání, které v daném území v programovém období 2014 - 2020 probíhalo. Plánování společných nebo sdílených aktivit v území bude přispívat k naplnění Dlouhodobého záměru vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy kraje, ve kterém se nachází MAP, navázaného na Dlouhodobý záměr vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy ČR. Projekt MAP III v ORP Orlová navazuje na dosažené cíle místních akčních plánů I a II a obsahuje aktivity, které školy povedou blíže k naplnění vize jejich rozvoje. To znamená posun ke konkrétním cílům, které pomohou školám rozvíjet jejich vnitřní potenciál a spolupráci.
Dílčí cíle projektu:
1. Systémové zlepšení řízení škol prostřednictvím začleňování dlouhodobého akčního plánování jako nástroje ke kvalitnímu řízení škol.
2. Sdílené porozumění cíli: orientace na kvalitní inkluzivní vzdělávání.
3. Zavádění řešení pro snižování nerovností ve vzdělávání uvnitř škol a v území, dostupnost kvalitního vzdělávání pro každé dítě / každého žáka v inkluzivní škole.
4. Zlepšení spolupráce s rodiči, zřizovateli a veřejností, zlepšení spolupráce v území a využívání místních finančních zdrojů pro rozvoj vzdělávání dětí a žáků.
Spolupráce v MAP povede k realizaci povinných i volitelných podaktivit, jejichž prostřednictvím budou naplněny stanovené cíle.
Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.
Dzięki Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie nasze przedszkole wzbogaciło się o nowe sprzęty którymi są:
Wszystkie te sprzęty zakupione zostały z projektu pt. ”Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty” i mają na celu wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej dzieci z naszej szkoły i przedszkola.
Przedszkolacy mieli już niejednokrotnie okazję korzystania z tablicy multimedialnej,zarówno podczas zajęć jak również indywidualnie, natomiast nowy odtwarzacz CD służy nam głównie do słuchania klasycznych polskich bajek. O zaletach kserokopiarki oraz stacji do ładowania tabletów nie trzeba dużo pisać – ogromnie ułatwiają nam pracę :-) .
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021
„Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów”